Kartotéka "slovních her". Hra „Jdeme na túru“ Hra, kdo půjde na túru

Cestovatelská hra „Příprava na túru“

Cíl: popularizace znalostí, dovedností a schopností v oblasti cestovního ruchu a místní historie.

úkoly:
- přilákat studenty ke zdravému životnímu stylu;
- formování a upevňování dětského kolektivu společnými aktivitami;
- pěstovat ohleduplný přístup k životnímu prostředí.

Průběh hry:

Učitel. Dnes vás zvu na túru, není to úplně obyčejné, ale velmi zábavné a naučné. Zde můžete ukázat všechny své znalosti a dovednosti, schopnosti a talenty.
Vtipný sluneční paprsek nás škádlí,
Dnes ráno se bavíme,
Léto nám dává zvonivé prázdniny,
A hlavním hostem na něm je hra!
Je to naše nejlepší kamarádka - velká a chytrá,
Nenechá vás se nudit a odradit,
Začne veselá, hlučná hádka,
Pomůže to naučit se nové věci.

Volba hráčů
Chcete-li se stát účastníkem výletu, musíte si pamatovat pravidla chování v přírodě:
- nevyhazujte odpadky;
- nedělat hluk;
- neničte mraveniště;
- neničte ptačí hnízda;
- nedotýkejte se kuřat;
- nechytat hmyz;
- netrhejte síť, neničte pavouky;
- nesrážet houby;
- nebrat si obyvatele lesa domů;
- nelámat větve;
- netrhejte květiny;
- nepoškozovat kůru stromů;
- nevytrhávejte bobule.

Rozcvička (za každý úkol – 1 bod)
- Kdo dokáže rychleji sestavit název týmu z písmen a zazpívat ho přátelštěji?
"husí kůže"
"Hmyz"
- Kdo bude stavět rychleji, pokud jde o výšku?
- Kdo dokáže rychleji seřadit abecedu? (První písmeno jména)

Orientace (pro celý tým)
Ztratit se v lese je velmi snadné, skutečný turista se musí umět v oblasti orientovat. Týmy odpovídají na otázky. Za každou správnou odpověď - 1 bod.

1. Je možné určit světové strany podle směru letu ptáků?
2. Věříte, že mraveniště v lese se nachází na jižní straně?
stromy, pařezy a keře?
3. Věříte, že mechy a lišejníky se nejčastěji usazují na jihu?
strany kamenů, pařezů, kmenů stromů?
4. Na které straně stromů, pařezů a keřů rostou houby?

Sbíráme batoh (účastní se jeden člověk z týmu, za každou správnou odpověď - 1 bod)
Pro turistu je nejdůležitější sbalit si batoh, nesmíte na nic zapomenout a nejlépe nebrat moc, ale všechny věci musí být také správně sbalené. Týmům jsou nabídnuty karty, které potřebují správně propojit pravou a levou část.

Chléb, sušenky - na zadní stranu
Těžké předměty - shora
Spací pytel, oblečení - na dně

Hraní s diváky
Co bychom si měli vzít s sebou na výlet?
Máme tam jít?
Odpovězte velmi rychle
Ale podívej, nezívej!
Objekt pojmenuji
Je vhodný nebo ne?
Pokud "ano" - tleskněte rukama,
Pokud „ne“, dupněte nohou,
Jen nerozbij podlahu.
Je vše jasné? 1, 2, 3
Buřinka, žehlička, hřeben,
Vysavač, lano, dudlík.
Terénní vozidlo, dalekohled, parfém,
Dvě sušené blechy,
Kapesník, polštář,
Ploutve, míč, brusle a hůl,
Kladivo, nůžky na drát,
Vezmeš si sůl s sebou?
Zápalky, hřebíky, sádlo -
Takže naše četa byla sestavena.

Výzva 1 (pro celý tým)
Marsh swamp - běh přes hrboly.

Zastavit. Náš oběd

1. Je pravda, že požár typu „studna“ je, když jsou polena položena ve tvaru kužele se sklonem dovnitř? (Žádný)
2. Je pravda, že oheň typu „tajga“ se používá k sušení oblečení a věcí? (Ano)
3. Je pravda, že montáž stanu by měla začít instalací vertikálních sloupků? (Žádný)
4. Je pravda, že by se plechovky měly spálit v ohni a pohřbít? (Ano)
5. Je pravda, že mokré vlněné ponožky lze v noci sušit ve spacáku? (Žádný)
6. Je pravda, že se smrkové větve dávají pod spodek stanu? (Ano)

Určete, co můžete vařit k obědu, vyřešením hádanky, ale odpověď musíte načrtnout.

Hádanka pro první hráče:
Pro rodiče a děti
Veškeré oblečení je vyrobeno z mincí. (Ryba)

Hádanka pro druhé hráče:
Nevzhledný, drsný,
A ona přijde ke stolu
Kluci vesele řeknou:
"No, je to drobivé a chutné!" (Brambor)

Hádanka pro třetí hráče:
Válí se bílý sud.
Není na tom svině. (Vejce)

Hádanka pro čtvrté hráče:
Zelený dům je stísněný:
Úzké, dlouhé, hladké,
Sedí vedle sebe v domě
Kulatí chlapi. (hrách)

Hádanka pro páté hráče:
Dívka se zabalila do listí
Vyšel jen kudrnatý pramen.
Je oblečená v zelené řetězové poště -
Kroužky jsou pevně přitlačeny k sobě. (Kukuřice)

Hádanka pro šesté hráče:
Jako na stehu, na cestě,
Vidím šarlatové náušnice.
Sklonil jsem se pro jeden,
A narazil jsem na deset!
Byl jsem nakloněn - nebyl jsem líný.
Naplnil jsem hrnek vrškem! (Jahoda)

Test 2 (pro celý tým)

Štafetový závod ve sběru hub.
Mezi obrázky různých hub vezměte pouze jedlé houby a přineste je do košíku svého týmu.

Zelená lékárna (účastní se jedna osoba, za každou správnou odpověď - 1 bod)
Na túře se může stát cokoliv: říznete nebo odřete nohu. co dělat? Kde mohu získat lék? A je přímo pod našima nohama.
Les je jako pohádkové království,
Všude kolem rostou léky.
V každé trávě, v každé větvi
Jak léky, tak prášky.

Cvičení: rozpoznat léčivou rostlinu podle vzhledu a popisu. Ten, kdo zvedl ruku rychleji, odpovídá. Body navíc můžete získat, když nám řeknete, co tato rostlina léčí.

Zlá jako vlčice
Pálí to jako hořčice!
Co je to za zázrak?
Jaký parchant?
(Kopřiva je hemostatická látka)

Říkají mi žlutooký květ,
Utrhli květinu - používají okvětní lístky k věštění,
A být opravdu šťastný,
Věřte mi, není třeba mě vytrhávat.
(Heřmánek - odvar na kloktání, čaj na nachlazení a kašel)

Na zelené šňůře jsou bílé rolničky.
Bílý hrášek - na zeleném stonku.
(Konvalinka – používá se při srdečních chorobách.)

Skromný, nenápadný list,
Mnozí z nás si to vůbec neuvědomují.
Jaké drogy byly nalezeny
Přímo tam, na cestě, u vašich nohou.
(Jitrocel - léčí řezné rány, rány, odřeniny, bodnutí hmyzem)

Jsem chlupatý míč
zbělám v čistém poli,
A zafoukal vánek -
Zůstává stonek.
(Pampeliška - snižuje teplotu, choleretikum a projímadlo)

Lék
Týmy dostanou kartičky s otázkami, na které je třeba správně odpovědět.

1. Okraje rány (bez silného krvácení) jsou ošetřeny:
a) peroxid vodíku,
b) manganistan draselný,
c) jód.

2. Při zástavě těžkého tepenného krvácení se aplikuje turniket na následující dobu:
a) ne více než 30 minut,
b) ne více než 1 hodinu,
c) po dobu 10 minut.

3. Který z následujících léků tiší bolest:
a) furatsilin,
b) aspirin,
c) analgin?

4 Co dělat, když se zraníte:
a) aplikujte teplo
b) aplikovat chlad,
c) vytvořit jódovou síť?

5. Osoba, která ztratila vědomí, je přivedena zpět k vědomí:
a) validol,
b) alkohol,
c) amoniak.

Test 3 (účastní se jedna osoba za tým)
Na túře se může stát cokoliv: kluci vyrušili vosí úl. Zachránit se můžete jedině tak, že si během jedné minuty obléknete co nejvíce oblečení.

Kreativní soutěž
Nádherný večer u ohně. Zde zpívají písničky a vyprávějí zajímavé příběhy. Vaším úkolem je vymyslet lesní pohádku podle jejího začátku. Zatímco hráči skládají pohádku, koná se němá štafeta.

Pro první příkaz: "Kdysi dávno se na mýtině, kde žili statní hřiby rudé, objevil divoký, opovrhující muchovník..."

Pro druhý příkaz: „Houbaři přišli do lesa a hřib zůstal úplně sám, zlomyslné muchomůrky si ho vzaly na výchovu...“

Test 4
Jedním z pravidel chování v přírodě je zachování ticha, protože jak je úžasné poslouchat zvuky přírody. Hráči každého týmu musí předat chrastítko, aby nechrastilo, přičemž vpřed jde poslední hráč, pak předposlední atd.
Vyhrává tým, který nejdéle mlčí, nebo ten, který dokončí cvičení jako první.

Pohádková soutěž

Naše kampaň tedy skončila, stihli jste toho hodně napovědět, ukázat, ukázat své nejlepší vlastnosti - vynalézavost, vynalézavost, šikovnost, vzájemná pomoc. Poslední věc, kterou musíme udělat, je uhasit oheň. Přistoupíte a vezmete jeden jazyk ohně, jsou tam napsány nedokončené fráze. Pokud frázi vyplníte správně, tým získá bod, a pokud ne, bod se odečte z bodů, které jste již získali, protože oheň musí být uhašen.
- Hladový jako... vlk.
- Chytrý, jako... liška.
- Chatty jako... straka.
- Hloupý, jako... ryba.
- Špinavý, jako... prase.
- Tvrdohlavý, jako... osel.
- Chytrý, jako... had.
- Nemotorný, jako... medvěd.
- Pichlavý, jako... ježek.
- Zbabělý, jako... zajíc.
- Slepý, jako... krtek.
- Moudrý jako... sova.

Shrnutí. Ocenění vítězů

, , TWITTER , INSTAGRAM Youtube

FOTOGRAFIE: IRMINA WALCZAK

Léto je skvělý čas pro rodinnou dovolenou. Můžete cestovat autem, letadlem nebo vlakem, ale cesta, zvláště s dětmi, může být velmi únavná. Abychom nejen trávili čas na cestách, ale také se bavili, dáváme vám do pozornosti několik vzrušujících her.

  1. Půjdeš na ples?

Zábavná hra se slovy. Nejenže pobaví, ale také pomáhá rozvíjet pozornost, řeč a myšlení. Přednášející začíná těmito slovy:

Neříkej ano nebo ne
neber to černobíle,
půjdeš na ples?

Hráči musí odpovídat bez použití zakázaných slov („ano“, „ne“, „černý“, „bílý“). Poté se hostitel zeptá na jakékoli otázky: „S čím půjdeš?“, „S kým půjdeš?“, „Co si vezmeš na sebe?“, snaží se přimět hráče, aby použili zakázané slovo. Pokud slovo stále zazní, hráč a přednášející si vymění role.

  1. Třílitrová nádoba

Pravidla hry jsou celkem jednoduchá. Jeden z hráčů uhodne písmeno, například „A“. Poté pojmenuje jakýkoli předmět začínající tímto písmenem, který se vejde do třílitrové nádoby. Poté všichni hráči v kruhu vymyslí svůj vlastní předmět na stejné písmeno.

  1. Jdu na výlet a beru s sebou...

Moderátorka oznamuje: „Dávám dohromady tým na výlet do hor. Musím zkontrolovat, jestli tě můžu vzít s sebou." Poté si vybere princip, který ho povede až do konce hry. Například položka, kterou hráči pojmenují, musí mít písmeno „Z“. Moderátor začne jako první a napoví: „Jdu na výlet a beru si s sebou deštník.“ Hráči by zase měli říct: „Jdu na výlet a beru s sebou...“. Pokud hráč odpoví „špatně“ a vezme si s sebou například spací pytel, hostitel odpoví: „Ne, se mnou kempovat nebudeš.“

Hra pokračuje, dokud všichni hráči nepochopí princip, který jste si vybrali.

  1. Magická taška.

V tašce musíte shromáždit několik malých předmětů. Můžete tam dát některé z oblíbených hraček vašeho dítěte nebo přidat něco nového. Dítě musí hmatem určit, co je v tašce, nebo na vaši žádost najít konkrétní věc pouze ohmatáním obsahu tašky.

  1. Hádej karikaturu.

Zapamatujte si úryvek (frázi, píseň) z karikatury. Dítě uhodne název karikatury. Pak si vyměníte místa.

  1. Hádej, kdo jsem.

Budete potřebovat samolepky. Každý hráč si vezme papír a napíše na něj jméno pohádkové postavy (umělce, zpěváka atd.). Poté si hráči nálepky vymění a nalepí si je na čelo. Každý hráč se střídavě ptá na svou postavu, aby uhádl, čí jméno je napsáno na nálepce na jeho čele. Na otázky byste měli odpovídat pouze „ano“ nebo „ne“. Vítězem hry je ten, kdo uhodne svou postavu rychleji než ostatní.

Samozřejmě je mnohem jednodušší vyřešit problém dětské nudy pomocí tabletu nebo smartphonu. Ale hraním s vámi se vaše dítě nejen zajímavě zabaví, ale bude také moci rozvíjet paměť, pozornost a myšlení. Nejlepší je začít si s dítětem hrát dříve, než se začne nudit nebo rozmarné.


TRAMPOVAT
Hráči se střídají a říkají, co si s sebou na túru vezmou. Ti, kteří znají pravidla hry, jsou zodpovědní za to, zda tuto osobu vezmou na túru nebo ne. V souladu s tím musí hráči zjistit, v jakém případě budou na túru vzati. Například
- Lžíce
- Vezmeme vás na výlet
- Astroláb
- Vezmeme vás na výlet
- Nadhazovač
- Promiň, ale na túru tě nebereme.

Abyste mohli být vzati na túru, musíte pochopit pravidlo, že na túru můžete vzít pouze to, co začíná stejným písmenem jako jméno osoby, která odpovídá. Mnoho jmen znamená různá písmena najednou - Alexey/Lesha
Může si vzít meloun a lyže, ale na túru se stanem ho nevezmou. Můžete hrát s různými pravidly – ​​berte pouze tehdy, když se předmět skládá z určitého počtu písmen, nebo druhé/třetí písmeno musí být určitý počet. Obecně, cokoliv. Kdyby to bylo možné hádat.
Existuje stejná hra, ale až po vyslovení toho, co berete, musíte odevzdat jakýkoli předmět (například zapalovač) se slovy: prosím podržte. Pak vedoucí říká, že jde na túru. Pokud člověk nepochopil podstatu a neřekl drahocenná slova, pak nejde do kampaně.


ZAPALOVAČ
Moderátor drží v rukou zapalovač, říká „pozorně se dívejte!“, jednou rukou zapalovač otočí, několikrát otočí a pak řekne „toto je zapalovač“. Pak s ním ještě několikrát pootočí a řekne „toto není zapalovač“. A tak docela dlouho. Hráč(i) musí pochopit logiku toho, kdy se jedná o zapalovač a kdy ne. Během hry
každý zkouší počítat otáčky/sleduje druhou ruku/kouká, zda má zapalovač nahoře nebo dole mechanismus/zkouší najít nějaký jiný vzor. Ale ukazuje se, že je těžké přijít na správnou odpověď, když nevíte...
Když moderátor řekne „dívejte se pozorně“, pak „toto je zapalovač“ a když hraje bez této fráze, pak „toto není zapalovač“. Zní to primitivně, ale hra je zábavná a velmi schizoidní. Zvlášť když už to trvá nějakou dobu.

GARÁŽE
Přednášející nebo přednášející (2–3) rozloží na stůl 5–10 zápalek v libovolném tvaru nebo jednoduše na hromádku. A říká kolik
na garážovém stole. Například je vysype na stůl a řekne „tady je 7 garáží“. Pak to sebere ze stolu, znovu to vysype a říká: „Nyní jsou 3 garáže“. Každý, kdo tuto hru zná, potvrdí nebo dokonce může říci před přednášejícím, aby hráč neměl žádné podezření z poctivosti.
Hráč musí uhodnout vzor.
Pokaždé, když prezentující položí zápalky na stůl, položí několik prstů na okraj stolu. Kolik prstů dáte - tolik garáží. A zápasy mají jen odvést pozornost. Prsty můžete umístit velmi jasně, ale stále se ukazuje, že je obtížné si jich všimnout.

NAKUPOVAT
Společnost těch, kteří již vědí, hraje, včetně nováčka. Je to zábavnější, když jich je několik. Všichni se střídají v mluvení
obchod v n. patře vpravo (vlevo) prodává takové a takové. Zpravidla se jedná o položku, ale může to být i služba. Začátečníci musí pochopit logiku toho, co se děje. Na začátku zpravidla náhodně pojmenovávají patra, pravá-levá a předměty. Veteráni si je pletou s verdikty jako pravda nebo nepravda (někdy po krátké diskusi).
Směr doleva-doprava určuje směr počítání. Číslo patra udává počet hráčů, kteří musí být započítáni v daném směru. Například „ve druhém patře napravo...“ – druhá osoba sedící po mé pravé ruce. Položka musí být spojena s touto osobou, nejlépe implicitně. To znamená, že „ve třetím patře vlevo prodávají džíny“ je také povoleno, ale lépe „v prvním patře vpravo prodávají kapesníky / známky“ - můj soused vpravo má nachlazení / sběratel známek.
Zábavné, návykové. Dává prostor pro vtip a půvabné rady.

BODY
Na list papíru jsou nakresleny tečky neuspořádaně. Oběť dostane zrcadlo a tužku a je jí řečeno, že musí při pohledu pouze do zrcadla spojit tyto body čárou (v libovolném pořadí). Proces je prodiskutován s obětí a všechny její poznámky jsou zaznamenány. Poté mu oznámí, že nyní přečtou přepis zvukového záznamu jeho první svatební noci. Dobře
všichni to čtou: „Sakra, já se prostě nemůžu dostat dovnitř“ a „To je ono, jsem definitivně hotový.

BABIČKA
Jeden moderátor přijde s pravidlem, podle kterého vybírá slova. Například všechna slova začínající písmenem „a“. Moderátorka začíná: "Moje babička miluje vodní melouny." Ostatní se střídavě ptají: "Má tvoje babička ráda kokosy?" Host: "Ne, ale miluje ananas." Otázka: "Má ráda avokádo?" - "Ano"... A tak dále, dokud někdo neuhodne pravidlo.
Jde o to, že pravidlem může být naprosto cokoliv. Například jako ve hře „hike“. Nebo všechna slova se sudým počtem samohlásek. Nebo všechna podstatná jména, která popisují, co je v místnosti. Nebo by postupně první písmena slov měla tvořit frázi... A obecně cokoli. Tuto hru je velmi obtížné hrát s matematiky.

POHÁDKA
Zábavná hra, ale na jedno použití. Musíte vybrat pár obětí (nejlépe s bohatou fantazií). Říká se jim to
zbytek společnosti nyní vymyslí pohádku se zápletkou, hlavní postavou atd. a „vůdci“ budou muset zápletku rozplést tak, že budou klást pouze otázky, na které lze odpovědět „ano“ nebo „ne. “
Přednášející jsou odstraněni a společnost je informována, že není třeba si představovat žádnou pohádku, jednoduše odpovíte „ano“, pokud otázka moderátora začíná samohláskou a „ne“, pokud začíná souhláskou. Výsledkem je, že moderátoři přicházejí s vlastní pohádkou, která někdy vede k přímo mistrovským dílům.

Magická truhla
Můžete hrát společně nebo se skupinou. Hráči postupně říkají: „Vytáhnu mýdlo z kouzelné truhly (například). - "Vyndám mýdlo a ručník z kouzelné truhly" - "Vyndám z kouzelné truhly mýdlo, ručník a zajíce"... Atd. To znamená, že musíte uvést vše, co bylo řečeno před vámi. Pokud hru hraje skupina, tak ten, kdo klopýtne, letí ven. Pokud jste jen vy dva, můžete kliknout a pokračovat. Zpočátku se to zdá těžké, ale jednou na túře s chlápkem jsem postavil řetězec sto čtyřiceti slov a museli jsme zastavit, protože nastal večer.
Mým tajemstvím bylo skládat věty z dvojic slov. Tedy „mýdlo a ručník na praní“, „zajíce zabalíme do ručníku“... Atd. Tímto způsobem si můžete zapamatovat velmi dlouhý řetězec slov.


Hráči se střídají ve vyslovování „já“ a snaží se nesmát, ale jelikož je to docela hloupá aktivita, dříve nebo později někdo ztratí nervy a řekne mu slovo (jakékoli slovo). například – okurka. Pak všichni řeknou, jako předtím: "Jsem," a poražený říká: "Jsem okurka." Staňte se ještě vtipnější a dříve nebo později se píšou celé řetězce slov, například když lidé
Říkají - "Jsem Staromytiščensk Galimy okurka 15. autobusové depo." Hra nemá logický závěr, dokud se nebudete nudit, ale můžete si nastavit limit na psaná slova a čas od času hru resetovat.

Komický výšlap

Připravila T.N


  1. Prezentace týmu.

  2. Hra "Co bychom si měli vzít s sebou na túru?"

  3. Zahřejte se.

  4. Balení batohu.

  5. Orientace.

  6. Test pro silné a obratné:
- míč,

Přechod přes bažinu

Bažina močálu.

7. Test pro ty, kteří vědí.

8. Test vojenské mazanosti a vynalézavosti:

Položení ohně,

Utečeme před včelami.

9. Služební důstojník.

10. Zastavte se.
Komický výšlap

Cíl: podporovat rozvoj obratnosti, rychlosti a formování zdravého životního stylu.
Průběh lekce:

(Zní veselá hudba)

1. moderátorka. Dnes, kluci, navrhuji, abychom šli na výlet. Výšlap to není úplně obyčejný, ale komický. Budete moci ukázat své schopnosti a talent. Někdo se ukáže jako „slabý článek“ a někdo bude „hrdina“. Hra bude bodována žetony. Který tým jich bude mít na konci hry více, vyhraje.
REPREZENTACE TÝMŮ
2. přednášející. Nyní pozdravme naše týmy, jejich kapitány a fanoušky těchto týmů. (Vyvolá jména. Všichni účastníci tleskají.) Začněme rozcvičkou. Zbývá nám zjistit jen jednu věc:

1. moderátorka.
1. Hra „Co bychom si měli vzít s sebou na túru“

Co bychom si měli vzít s sebou na výlet?

Máme tam jít?

Odpovězte velmi rychle

Ale podívej, nezívej!

Objekt pojmenuji

Je vhodný nebo ne?

Pokud "ano" - tleskněte rukama,

Pokud „ne“, dupněte nohou,

Jenomže nezmizely pod ním.

Je vše jasné?

Jeden, dva, tři!

Buřinka, žehlička, hřeben,

Vysavač, síťka a dudlík,

Terénní vozidlo, dalekohled, parfém,

Dvě sušené blechy,

Kapesník, polštář, ploutve,

Míč, brusle a hůl,

Kladivo, lano, nůž.

Vezmeš si sůl s sebou?

Zápalky, hřebíky, sádlo -

Náš tým je sestavený!

Kluci z obou týmů tleskají a dupou nohama (jednou).

Fáze 1. Rozcvička

2. Zahřejte se.Účastník běží na označené místo, kde slova leží, vezme jedno slovo, běží k týmu a položí frázi na podlahu. "Jsme atletičtí kluci, rádi běháme a skáčeme, tak se snažte nás dohnat."
2 vedoucí. Tak a jsme tady!

Fáze 2"Balík"

Zařízení: 2 batoh, 2 baňky, 2 koberečky, 2 bowls, 2 hrnky, 2 lžíce, 2 pláštěnky, 2 kompas (8 položek na tým podle počtu účastníků).

Účastní se celý tým. Na znamení vůdce běží kapitán pro batoh, přináší jej, dotýká se dalšího účastníka, který běží pro další předmět, přináší ho a vkládá do batohu. A tak si všichni účastníci přinesou každý jeden předmět a zavážou batoh. Tým, který splnil úkol jako první, dostane 2 body, ostatní - 1 bod.

Bod navíc se dává za lépe zabalený batoh.

Rozhodčí sledují správnost jednání na stupních.
Fáze 3 „Orientace“.

Zařízení: 2 sada desek N, S, E, 3. Jsou nakresleny 2 kruh a znaky jsou rozmístěny podle světových stran.

Účastní se všichni hráči týmu. Jeden účastník z týmu stojí v kruhu. Vedoucí

pojmenuje jakýkoli směr světa. Kdo nejrychleji zatočí správně správným směrem, získává tým 1 bod.

Fáze 4 „Test pro silné a obratné“

1. moderátorka. Cesta vyžaduje lidi, kteří umí plavat. Nyní zkontrolujeme, kdo má lépe vyvinuté plíce, tedy kdo vydrží déle pod vodou. Ale protože naše kampaň je vtip, ověříme to tímto způsobem.

o Členové týmu se musí rozdělit do dvojic – jeden balónek nafoukne, druhý přiváže. Během jedné minuty musíte nafouknout 3 balónky. Tým, jehož členové jej dokončí rychleji, vyhrává.
Hraje hudba a týmy plní úkol.
Ó Druhý test "Přechod přes bažinu"- kdo pojede rychleji .

o Třetí – “ Bažina močálu"- kdo s větší pravděpodobností překoná černou skvrnu, skáče z hrbolu na hrbol. (Můžete skákat po čtvercích nakreslených křídou na podlaze.)

Fáze 5. Test pro znalé (houby)

2. přednášející. Na další test potřebuji jednoho člověka z každého týmu. Pojďme se podívat, jestli se vám dá věřit, že sbíráte houby. (Moderátor dává zástupcům týmu košík hub.) Houby jsou již sesbírané a musíte zkontrolovat, zda některá z nich není jedovatá. Pokud existují, dejte je stranou. Na tento test máte půl minuty.

Kluci dokončují úkol na hudbu.

1. moderátorka. Pojďme zkontrolovat, zda je vše správně.
Fanoušci zkontrolují u týmu soupeře, zda provedli druhý test správně.

Hádanky o lese. Dáváme žetony
1. moderátorka. Mezitím se týmy skládají, ať pracují i ​​fanoušci. Budou za nás řešit hádanky.

Jak se jmenuji, řekni mi -

Často se schovávám do žita.

Skromné ​​pole a větve

Modrooký... (chrpa).

Dlouho zatloukal strom

A zničil všechen hmyz.

Neztrácel čas

Dlouhozobý, pestrý... (datel).
Dobromyslný, věcný,

Vše pokryto jehličím.

Slyšíte klepání hbitých nohou?

To je náš přítel... (ježek).

Mám na sobě krásný červený dres

Bydlím na lesním trávníku.

Mám příjemnou barvu i chuť.

Jsem sladká a voňavá.

Nakloňte se a podívejte se:

To je to, co... (jahody).

Nese svůj dům na zádech,

Nikoho nepotřebuje.

Mějte své věci vždy u sebe

Pomalé... (šneci).

Stojí sám na jedné noze

A v bažině den za dnem.

Chce vypít každou kapku.

Není hloupějšího ptáka... (volavky).

Není vůbec křehký

A schoval se do ulity.

Podívejte se doprostřed -

Uvidíte jádro.

Ze všech druhů ovoce je nejtěžší,

Jmenuje se... (matice).

2. přednášející. Výborně, fanoušci, umíte skvěle řešit hádanky, takže jste získali žetony pro své týmy.
Fáze 6 „Test vojenské mazanosti a vynalézavosti“

1. moderátorka. Sbírali jsme houby a chytali ryby. Ale co by to bylo za túru bez ohně? Co je potřeba k založení ohně? (Kluci odpovídají.) No, oheň je připraven, večeře se připravuje, všichni chlapi šli k řece, jen zřízenci zůstali v táboře. A pak se na ně najednou vrhne roj včel... Co dělat? Okamžitě si musíte obléknout všechno oblečení, které máte PROTI tábor. Této výzvy se zúčastní jedna osoba za tým.

Zástupci týmu plní úkol na hudbu. Je jim poskytnuta jedna minuta.

2. přednášející. Nyní spočítejme, kolik oblečení byli kluci z každého týmu schopni nosit. Kdo má víc, dostane žeton.
Fáze 7 „Povinnost“
Zařízení: 2 hrnec s vodou, 2 stojí s vlajkami.

Hra probíhá formou štafety, při které se objíždí kotel naplněný až po okraj vodou. Musíte běžet kolem vlajky a předat nadhazovač dalšímu hráči a snažit se stříkat co nejméně vody. Za vítězství - 2 bodů, za prohru - 1 bod. Za nejsušší jízdu se uděluje bod navíc.
Fáze 8 „Zastavení“. Odpočívej na louce

Zařízení: 2 spací pytel, 2 gymnastická podložka.

Hra se hraje formou štafety. Každý účastník potřebuje doběhnout ke spacáku, zout si boty a lehnout si do něj, zapnout je, pak rozepnout, vystoupit, obout, běžet zpět a dotykem předat štafetu dalšímu hráči.

Oceněno za vítězství 2 bodů, za ztrátu -1 bod.
1. moderátorka. Naše túra skončila. Ukázali jste, jak jste šikovní, zruční, veselí a vynalézaví. Jak túra probíhala, posuďte sami. Co se ti líbilo, co ne? Co fungovalo a co ne? Chcete znovu vyrazit na túru?

(Kluci odpovídají na otázky.)

2. přednášející. A na závěr vytvoříme „kruh přátelství“. Na výletě jsme se stali přáteli, že? A všichni společně zpíváme píseň „Pokud půjdeš na cestu s přítelem...“

3. „Exkurze“ (výlety); orientace. Houby
4. „Ekologické“ (uklízení odpadků v lese);
5. „Halt“ (odpočinek na mýtině).

Proveditelnost: seznamovací hra.

Požadované materiály:

Průběh hry: Hráč po vyslovení svého jména pojmenuje předmět začínající prvním písmenem svého jména, který si může vzít s sebou na túru. Například: „Jmenuji se Káťa, jdu na túru a beru si s sebou kompas.“ Další hráč říká: „Jmenuji se Seryozha, jdu na túru a beru si s sebou spacák a také Káťu s kompasem,“ a tak dále, dokud nejsou všichni voláni jménem.

Hra "Moje oblíbená věc"

Proveditelnost: seznamovací hra.

Požadované materiály: možnost pro každého sedět nebo stát v kruhu.

Průběh hry: Hráč řekne své jméno a oblíbenou činnost. Další hráč nahlásí svůj postoj k pojmenované záležitosti, poté se představí a řekne, co se mu líbí. Například první účastník říká: "Jmenuji se Andrey a rád hraji na kytaru." Další účastník: „Nevím, jak hrát na kytaru. Jmenuji se Roman a rád hraji fotbal.“ A tak dále.

Hra "Židle"

Proveditelnost: aktivní hra pro vzájemné poznávání.

Požadované materiály: židle v kruhu podle počtu účastníků hry.

Průběh hry: Všichni hráči sedí v kruhu na židlích. Vedoucí stojí uprostřed kruhu a jednu židli ponechává volnou. Úkolem hráče sedícího napravo od prázdné židle je udeřit do židle rukou a vyvolat jméno libovolného hráče. Hráč, jehož jméno je vyvoláno, se přesune na prázdnou židli. Přednášející si musí vzít novou prázdnou židli, dokud na ni hráč sedící vpravo nenarazí a nezavolá jeho jméno. Pokud uspěje, stane se vedoucím hráč, na jehož pravé straně je židle obsazená vůdcem.

Hra "Oblíbená činnost"

Účel hry: pohyblivý seznamovací hra.

Požadované materiály: židle uspořádané do kruhu podle počtu hráčů.

Průběh hry: Všichni účastníci sedí v kruhu na židlích.

Vedoucí je v centru, vyslovuje určitou charakteristiku (např.: kdo rád tancuje, kdo hraje na kytaru, kdo má rád zmrzlinu atd.), hráči, kteří se k tomu vztahují, se postaví a musí změnit místo. Pokud je vedoucí první, kdo obsadí prázdnou židli, pak se hráč bez židle stává vedoucím.

Účel hry: seznamovací hra.

Požadované materiály: Hra "Pojďme kempovat"

Průběh hry: platforma, kde se každý hrající může postavit do kruhu.

Účastníci stojí v kruhu. Vedoucí začíná hru zavoláním svého jména a předmětu, který si s sebou bere na túru, a varuje účastníky hry, že musí „uhodnout“, který „správný“ předmět si vzít s sebou. Například moderátorka: "Jmenuji se Katya, beru si s sebou rohlíky." Účastníci v kruhu „vezmou“ požadovanou položku na výlet Musíte uhodnout, že položka by měla začínat stejným písmenem jako název. Kdo uhodl, toho vůdce bere na túru. A tak dále, dokud to všichni neřeknou správně.

Účel hry: Hra "Reklama"

Požadované materiály: seznamovací hra.

Průběh hry: Moderátor vyzve účastníky hry, aby o sobě napsali inzerát do novin, čas je dán - 10 - 15 minut. Písemná oznámení jsou podepsána, naformátována, shromážděna přednášejícím a poté přečtena. V tuto chvíli se ostatní snaží uhodnout, o kom je řeč. Po hře si můžete uspořádat „Seznamovací koutek“.



Vrhcáby